Anneye Mektup – 15 Farklı Örnek – Anneler Günü Mektubu

anneler-günü-mektubu

Anneler hepimiz için kutsal varlıklardır. Anneler günü mektubu anneye verilebilecek en güzel hediyelerden bir tanesidir. Onun için kaleme alacağımız bir kaç satırlık bir yazı, paha biçilmez değerde bir hediye olacaktır. Annelerimiz ve bizim içinde unutulmayacak bir anı olarak kalacaktır. Sizin için hazırladığımız en güzel anneler günü mektuplarını yazımız içinde bulacaksınız.

Anneye mektup başlığı altında annemize sevgimizi en iyi şekilde anlatan özgün olarak kaleme alınmış başka bir yerde bulamayacağınız 15 farklı anne mektubuanneler günü mektubu kaleme aldık.

Anneme mektup başlığı altında sırasıyla şu başlıkları okuyabilirsiniz;

  • Anneye mektup
  • Anneler günü mektubu
  • Anneye doğum günü mektubu
  • Anneye mektup kısa
  • Anneler günü mektubu kısa
  • Anneye mektup uzun

Aradığınız mektuba kolay bir şekilde ulaşmanız için başlıklara böldüğümüz yazımızı zevkle okumanız dileğiyle.


1- Anneye Mektup

Sevgili Anneciğim,

Anneciğim seni çok seviyorum. Sen çiçeklerin en renklisi, kuşların en güzelisin. Cennet sadece ayaklarının altında değil, senin bastığın, dokunduğun her yer cennet benim için.

Seninle geçirdiğim her an bir mutluluk kaynağı bana. Sevginle büyüttün, şefkatinle üzerime titredin, hayatı bir annenin melek kalbinin güzelleğiyle öğrettin. Şimdi senin sayende tüm zorluklara karşı dik durabiliyor, mücadele edebiliyorum. Tıpkı bana öğrettiğin gibi çok çalışıp bütün zorlukları aşıyorum.
Şunu çok iyi biliyorum, ne zaman ihtiyacım olsa hep yanımda olacaksın. Hep beni destekleyecek, beni tüm kalbinle kötülüklerden koruyacaksın. Aklıma her gelişinde, kalbimde bir sıcaklık hissediyorum, yüzümde bir gülümseme oluşuyor istemsiz. İşte o an yanında olma isteği kaplıyor tüm bedenimi. Belki bedenim her an yanında olamıyor ama şunu bilmeni isterim. Kalbim ve ruhum hep seninle anne, senin yüreğine, senin şefkatine, senin gülüşüne hapsolmuş varlığım.

Bütün iyiliklerin, bütün mutlulukların, bütün güzellerin kaynağı sensin benim için. Benim annem olduğun için çok ama çok teşekkür ediyorum. Seni tüm kalbimle seviyorum.

Seni Tüm Kalbiyle Seven  …………

Anneye Mektup: S. A – Konyaaltı / Antalya

anneler-günü-mektubu


2- Anneler Günü Mektubu

Sevgili Anneciğim,

En yüce varlık nedir diye soran olursa tabi anne derim, eğer en yüce sevgi ne diye sorarlarsa cevabım anne sevgisi olur.

Canımdan yüce tuttuğum sevgilerden biri de melek anneme duyduğum, sonsuz sevgidir. Beni karnında taşıyıp, her türlü zahmetlerime katlanan bir gün bile şikayet etmeyen güzel annem. Dünyaya geldiğimizde ayrı bir sevgi ile bize bağlanan, koparıp alacaklarmış gibi herkesten, her şeyden beni sakınan melek annem benim. Canıma can, kanıma kan katar senin sevgin. Hastalandığımda başucundan ayrılmayan, sabahlara kadar beni bekleyen, iyileşmem için çabalayan melek annem benim.

O kadar cömert, o kadar sıcak kanlısın ki, yemez yedirir, giymez giydirir, ihtiyaçlarımızı karşılamak için elinden geleni yaparsın nur yüzlü annem. Annelerin en temiz kalplisi, en merhametlisi, en güzeli, en şefkatlisi benim annem. O kadar değerlisin ki, dünyaları bana verseler senin saçının tek teline değişmem. Benimle sevinip, mutlu olan, benimle ağlayıp, üzülen, iyi ve kötü günümde her zaman yanımda olan tek ve yüce insan.

Senin hakkını dünyaları versem ödeyemem, canımdan daha değerlisin.  Hakkını helal et annem. Seni tüm kalbimle seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

Seni Seven  ………..

Anneler Günü Mektubu: (Düzenleyen) S. A. Konyaaltı / Antalyaanneye-mektup


3- Anneme Mektup

Narin Çiçeğim Meleklerin En Güzeli Anneme,

Bir çiçek gibi narin ve kırılgan, büyük bir çınar gibi sağlam ve güçlü bir kadınsın canım annem. Tanıdığım günden beri hayran ve aşığım sana. Sen benim kalbimsin ellerinden tutunca kalbime ılık ılık sevgin akıyor, yüreğim sıcacık oluyor. Annem el ele tutuşunca sevgimiz büyüyor. Şu küçücük kalbime iyi gelen beni iyileştiren tek kişisin. Sen benim doktorumsun, öğretmenimsin, terzimsin, arkadaşımsın her şeyimsin.

Benim için gece gündüz çalışmanı, yemeğin en güzel yerlerini etli kısımlarını bana vermeni, babam bana kızmasın diye suçları üzerine almanı, ailemiz içinde hep adaletli davranmanı, bir şeyler yerken az kalmışsa benim canım istemiyor deyip bize yedirmeni, hepsini biliyorum annem. Ya senden öğrendiklerim, bak dinle annem; vatanımı ve bayrağımı çok sevmeyi, ihtiyaç sahiplerine yardım etmeyi, hayvanlara bitkilere tüm canlılara iyi davranmayı, birileri için bir şey yapınca çok mutlu olmayı, bir iyilik yapınca karşılık beklememeyi, gülmenin en büyük armağan olduğunu; kısacası tüm iyilikleri, güzellikleri, erdemleri sen öğrettin. Sen benim rehberimsin yolumu aydınlatan fenerimsin.

Annelerin en güzeli, en değerlisi, en akıllısı, en başarılısı, en kahramanı sensin. Canım annem seni çok seviyorum.

Seni çok seven ………

Anneme Mektup: Yazan: İkranur Taşkaya – Düzenleyen: S/A – Malatya Büyükşehir Belediyesi Anneler Günü Mektup Yarışması İl Birincisi

anneler-günü-mektubu


4- Anneler Günü Mektup Örneği

Dünyanın En Kutsal Varlığı Anneciğim,

Anne, beni sevgi ve özenle yetiştirdin. Hastalığımda yanımdan ayrılmadın. En tatlı uykularından, benim için vazgeçtin.Gençliğini, güzelliğini benim için harcadın. Ben her ağladığımda sana sığınır, sen ise beni avutur ve gözyaşlarımı silerdin.

Ben senin varlığından huzur buluyorum, anne! Bugün içimde ne kadar insancıl duygu varsa bunu sana borçluyum. Bugün olduğu gibi gelecekte de sen yüreğimde ve evimin baş köşesinde olacaksın. En güzel anılarım seninle.

Sen benim annemsin, seni çok seviyorum. Senin hakkını ödeyemem. Sevgi ve saygı ile mukaddes ellerinden öperim.

Anneler günün kutlu, ömrün mutlu olsun Anneciğim…

Anneler Günü Mektup Örneği:

anneme-mektup

5- Anneye Mektup Örneği

Güzel Annem,

Anne, sen beni dünyaya getirdin ve hayatım boyunca kendine güvenen, bilgili mutlu bir birey olmam için elinden gelen çabayı gösterdin. Seni çok seviyorum ve sana karşı büyük bir hayranlık besliyorum.

Bana her zaman öğütler verip, bana yol gösterdin. Ben mutlu olsam sen, aferin yavrum çok mutlu oldum, diyorsun yada ben mutsuz olunca, güzel yavrum üzülmene gerek yok ne olursa olsun çalışınca başarırsın, diyerek beni teselli ediyorsun. Anne, benim için çok değerlisin, kendimi çok şanslı hissediyorum çünkü senin gibi anneye sahibim. Bana çok emek veriyorsun, bana kendimi çok değerli hissetmem için elinden geleni yapıyorsun.

Bana hep diyorsun ki, okuyup kendini geliştirmelisin, meslek sahibi olup kendine ve çevrene yararlı bir birey olmalısın. Biliyorum daha çok küçüğüm, eğitimimi tamamlamak için önümde daha uzun yıllar var ama ne olursa olsun senin dediğin gibi çok çalışacağım ve başaracağım anne. Sana söz veriyorum. Asla hedeflerimden vazgeçmeyeceğim ve amacıma ulaşacağım.

Bana sorsalar anne yüreği ne kadar güzeldir diye, ancak benim annemin yüreği kadar güzel olabilir, annemden daha iyi kalpli biri olamaz derim. Seni çok ama çok seviyorum. Bu yazdığım cümleleri dünyanın en güzel, en iyi kalpli annesine yazıyorum. Seni çok öpüyorum.

Biricik Yavrun   ……..

Anneye Mektup Örneği: Sudenaz Tunç 5/D – Galip Öztürk Ortaokulu – Bafra

anneler-günü-mektup-örnekleri


6- Anneye Doğum Günü Mektubu

Sevgili Annem,

Dünyada en kıymetli kim derlerse benim için tabi ki sensin annem. Sen benim biricik mücevherim, en değerli varlığımsın. Sen olmasaydın bende olmazdım. İyi ki varsın annem.

Annem, beni büyütmek için ne fedakarlıklar yapıyorsun. Bütün eziyetlerime katlanıyor, karşıma çıkan zorluklara savaşıyorsun. Sırf bize zarar gelmesin, sadece bizim mutlu olmamız için. Yemiyor, yediriyor, giymiyor giydiriyorsun. Hasta olduğumuzda bütün gece bizi bekliyor, şefkat kanatlarıyla bizi kuşatıp, devamlı iyiliğimiz için bize dua ediyorsun.

Anne seni bazen üzüyorum ama merak etme anneciğim yaptığım yanlışlardan ders alıyorum ve aynı hataları tekrar yapmamak için elimden geleni yapıyorum. İnşallah senin dualarınla ve bana sabırla öğrettiklerinle büyük işler yapacağım. Umarım her şey senin istediğin gibi olur. Sana layık bir evlat olabilirim.

Benim için çok değerlisin. Seni çok seviyorum. Doğum günün kutlu olsun Anneciğim.

Seni Tüm Kalbiyle Seven ……..

Anneye Doğum Günü Mektubu:

anneye-doğum-günü-mektup-örneği


7- Anneye Mektup Kısa

Sevgili Anneciğim               

Seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun. İyi ki benim annemsin. Bir çiçek gibi güzelsin. Sen bir kraliçesin ben ise prenses. Seni üzmemeye çalışıyorum. Bir tane bile göz yaşının akmasına dayanamam çünkü seni çok seviyorum.

Sen bir çiçek ben ise bir yaprak. Sen bir ay, ben bir yıldız. Dünyada anneler olmasa hayat hiç güzel olmazdı. Düşünüyorum, eğer sen olmasan ben hiç mutlu olamazdım ki. Seni tüm kalbimle seviyorum.

Canım anneciğim, anneler günün kutlu olsun!

Seni Tüm Kalbiyle Seven ……….

Anneye Mektup Kısa: Zehra Kent – İrfan Okulları

anneler-günü-mektubu-kısa


8- Anneler Günü Mektubu Kısa

Canım Anneciğim;

Seni çok seviyorum. İyi ki varsın… Benim annem olduğun için kendimi çok şanslı görüyorum. Bugün anneler günü ve kendimi nasıl ifade edeceğim sana olan sevgimi nasıl anlatacağım inan bilmiyorum.

Sen benim bitanem ve her şeyimsin, beni doğurdun ve bana baktığın için sana çok minnettarım. İyi ki benim annemsin. Gerçekten sana çok müteşekkirim. Canım annem, güzel annem, benim melek kalpli annem. Bugün anneler günü ama bana verdiğin emeklerin karşılığı bir günde nasıl ödenebilir ki. İyi ki hep yanımdasın, hep benimlesin. Bana baktığın her gün için ve bana verdiğin her şey için çok teşekkür ederim.

Anneler Günü Mektubu Kısa: Doğa Koleji – Anneye Mektup Yazma Etkinliği
anneye-mektup-örneği-kısa


9- Anneye Mektup Örnekleri

Anneme,

Annem, sözlerime nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Klişe bir başlangıç ile yazmaya başlıyorum. Sen beni doğurdun, sen beni büyüttün, sen beni hep sevdin, hiç bırakmadın. Ağladığımda ağladın, güldüğümde güldün, her anımda yanımda oldun.

Şuan kendi düşüncelerimle seni sana anlatmaya çalışıyorum ve inan çok zorlanıyorum. Bu kadar mükemmel bir varlık  nasıl anlatılabilir ki.Sen her duyduğum şarkının sesisin. Her kokladığım çiçeğin kokususun. Senin çocuğun olduğum için çok şanslı hissediyorum çünkü sen en güzel annesin.

Hani mucizeler olmuştur ya eski zamanlarda, ben de bir mucizeye şahit oldum diyorum. O mucize ne söyleyeyim mi? Evet, o mucize sensin. Eğer sana bir hediye alsam sana bütün sevgimi verirdim. Sana olan sevgimi sığdırabileceğim kadar büyük bir hediye paketi var mıdır bilmiyorum.

Şimdi yazıklarımı dikkatli bir şekilde okumanı istiyorum çünkü sana bir sır vereceğim, SENİ ÇOK SEVİYORUM ANNE.

Seni hep seven biricik yavrun ………

Anneye Mektup Örnekleri: Mehmet Akif Berker – İrfan Okulları

anneler-günü-ile-ilgili-mektup


10- Anneye Mektup Uzun

anneler-günü-mektubu-uzun

Anneye Mektup Uzun: www.onceokuloncesi.com – Annelere Mektup Var Etkinliği


11- Anneler Günü Mektubu Uzun

Canım Annem Benim,

Anneciğim, sen beni doğuran, sen beni büyüten kişisin. Sen iyi ki benim annemsin. Bu koca dünyada benim annem oldun. Dünya seni bana, beni de sana verdi.

Bilemiyorum… Sana layık olabiliyor muyum? Ama şunu biliyorum ki seni mutlu edebilmek için elimden geleni yapmaya çalışıyorum.

Ne desem kabul ediyorsun. Beni hiç kırmıyorsun. Nasıl bu kadar sevgi dolu, bu kadar şefkatli olabiliyorsun… Benim için yapabileceğin her şeyi yapıyorsun. Biliyorum karşılık beklemiyorsun ama yine de ne yapsam hakkını ödeyemem anne.

Sevgili annem ben sana güzel bir evlat olabiliyorsam, ne kadar mutlu olacağımı hayal bile edemezsin. Aslında biz dünyada küçücük birer kum tanesiyiz. Kendimizi önemli hissetsekte, çok güçlü görünsekte; mutluluk, sevgi ve birliktelik olmadan aslında ne kadar güçsüz olduğumuzu biliyorum. Şunu söylemek istiyorum anne; sen benim için sevgi ve mutluluksun, yaşam kaynağısın. Eğer sen yoksan ben çok eksiğim, beni hiçbir zaman sensiz bırakma. Seni çok ama çok seviyorum.

Seni Çok Seven ………..

Anneler Günü Mektubu Uzun: Yağmur Altınbey – İrfan Okulları
anneye-mektup-uzun

 


12- Anne Mektubu

Sevgili Anneciğim

Biliyorum, belki de bunu sık sık söyleyemiyorum ama seni çok seviyorum. Bu dünyada beni tüm kalbiyle seven tek kişi sensin. Bana olan sevgin asla değişmedi. Sevgine ihtiyaç duyduğum her an kat ve kat arttı.

Nasıl bu kadar fedakar olabildiğini merak ediyorum. Bizim için her sabah erkenden kalkıyorsun ve uyuyana kadar bizimle ilgilenip, bizim işlerimiz için çabalıyorsun. Yaramazlıklarıma ve yaptığım yanlışlara hep sabırlı ve affedici bir şekilde yaklaşıyorsun. Hiç bir zaman şikayet etmiyor, bir of  bile demiyorsun. Ailemizi bir arada tutmak için sürekli çaba gösteriyor ve hep yanımızda oluyorsun. Her şeyin sürekli değiştiği bu dünyada, senin aşkın tek sabit şeyim.

Aramızda güçlü bir dostluk olduğu için minnettarım. Sadece benim için bir anne değil ayrıca tüm dertlerimi paylaşacağım bir kız kardeş gibisin. Seninle her şeyi konuşabilir ve tartışabilirim. Her zaman kucaklayıcı, destekleyici ve sevgi dolu olduğun için çok teşekkür ederim. Benim için çok değerlisin seni çok seviyorum.

Seni Seven ……….

Anne Mektubu: S.A Konyaaltı/Antalya – Anneye Mektup Deneme Yazısı


13- Anne ile İlgili Mektup

Sevgili Annem,

Tüm hayatım boyunca, hayattaki sıkıntılarla başa çıkmak için ilham aradım, ancak bunca yıldan sonra aradığım ilhamın sende olduğunu gördüm. Zaten bunu az çok tahmin ediyordum. Sen benim idolümsün, benim için her şeye katlandın ve beni bu dünyaya getirdin ve zor zamanlarla karşılaştığında bile mutlu olmam için elinden geleni yaptın.

Hasta olduğumda geceler boyunca yatağımın başından bir dakika ayrılmadan geçirdiğin sayısız uykusuz geceleri hala hatırlıyorum. Ayrıca okulumdan mezun olduğumda ne kadar gurur duyduğunu hatırlıyorum. Bu başarıda belkide en büyük pay senindi. Hiçbir zaman yardım ve desteğini benden esirgemedin. Bu sayede başardım anne.

Bana inandığın için ve başarıya ulaşana kadar arkamda durduğun için çok teşekkür ederim anne. Senin sayende kendi ayaklarımın üzerinde duran bir birey oldum. Beni cesaretlendirici ve azim katan sözlerin, bana çok çalışmam ve imkansız görünen şeyi başarmam için ilham verdi.

Senin gibi bir anneyi hak etmek için ne yaptım? Seni annem yaptığı için Allah’a şükrediyorum. Seni çok seviyorum.

Seni Seven ……….

Anne İle İlgili Mektup: S. A – Konyaaltı / Antalya – Anneyle İlgili Mektup


14- Anneler Günü Mektup Örnekleri

anneler-günü-mektup-örnekleri

Anneler Günü Mektup Örnekleri: Öykü Şener – Bafra Galip Öztürk Ortaokulu – Anneye Mektup Okul Yarışması Birincisi


15- Anneye Yazılan Mektup Örneği

Canım anneciğim,

Bugün pazar okul yok yani. Akşam yemeğini az önce yedim. Yine nohut yemeği vardı. Şimdi evde olsam sen bana neler neler yapardın.. Bilirdin nohut yemeği sevmediğimi. Oysa yurtta nohut yemeğini sevmen şart, sevmesem aç kalırım çünkü. Şimdi yatağımda oturuyorum, sana bunları yazarken bir taraftan da köyü düşünüyorum. Baharda ne kadar da güzel olur bizim oralar.

Bugün, mayısın ikinci pazar günü, anneler günü. Aileler geldi yurda. Anneler çocuklarını alıp gezmeye çıkardılar, belki dondurma bile almışlardır çocuklarına. Anneler günün kutlu olsun anneciğim. Keşke yanında olup ellerini öpebilseydim. Ama yatılı bölge okullarında okumam gerek. Orta okul yok ki köyümüzde.

Yurdun penceresinden bakınca bütün şehri görebiliyoruz. Bugün de seyrettik. Bütün dükkanların camına “Anneler Günü” için hediye bulunur yazıları yazılmıştı. Keşke biraz param olsaydı, bende sana bir şeyler alabilseydim. Mesela ayakkabı, çanta veya saat alırdım. Ama merak etme avukat olunca sana hepsini alacağım.

Anneciğim seni, babamı, kardeşlerimi ve köydeki arkadaşlarımı çok özledim. Köydeki dereyi, çayırları ve ağaçları özledim. Burada hiç ağaç yok anneciğim. Sabahtan akşama kadar şu beton binadayız. İyi ki pencereleri var yoksa gökyüzünü de göremeyecektik. Senden uzakta olunca kıymetini daha iyi anladım anneciğim.

Bazen seni çok üzdüm mü diye düşünüyorum. Artık yaramazlık yapmamaya karar verdim. Senden izinsiz ağaçlara çıkmayacağım. Komşunun köpeğine taş atmayacağım. Artık yemek de seçmeyeceğim.
Seni çok seviyorum anneciğim.

Anneye Yazılan Mektup Örneği: Ali Kaya


Anneye mektup ve anneler günü mektubu başlıklı yazımız hakkında yorumlarınızı belirterek yazımızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Sizce hangi anne mektubu en güzeli? Beğendiniz mektubu lütfen yorumlar kısmında belirtin.

anneler-günü-mektubuİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*