Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon – Yazı -10 Farklı Örnek

anne-sevgisi-ile-ilgili-kompozisyon-yazı

Anneler bizim için en değerli varlıklardır. Annelere yazılacak anne sevgisini ve annemizi anlatan bir kompozisyon onlara verilebilecek en özel armağanlardan bir tanesidir. Onlar için yazacağımız bir kaç satırlık bir yazı, paha biçilmez değere sahip bir armağan olacaktır. Annelerimiz ve bizim için her zaman hatırlanacak bir anı olacaktır. Sizin için hazırladığımız en anne ile ilgili kompozisyon örneklerini yazımız içinde bulacaksınız.

Anne sevgisi ile ilgili kompozisyon – yazı başlığı altında annemize sevgimizi en güzel şekilde ifade eden özgün olarak kaleme alınmış başka bir yerde bulamayacağınız 10 farklı anne yazısıanneler günü ile ilgili kompozisyon kaleme aldık.

Anne sevgisi ile ilgili kompozisyon başlığı altında sırasıyla şu başlıkları okuyabilirsiniz;

  • Anne ile ilgili kompozisyon – yazı
  • Anneler sevgisi ile ilgili kompozisyon – yazı
  • Anneler günü ile ilgili kompozisyon – yazı
  • Anne ile ilgili kompozisyon – yazı kısa
  • Anneler günü yazısı 
  • Anneye doğum günü yazısı

Aradığınız yazıya kolay bir şekilde ulaşmanız için başlıklara böldüğümüz yazımızı zevkle okumanız dileğiyle.


1- Anne İle İlgili Kompozisyon – Yazı

Annem

Canıma can katan annem, sana yüzlerce ya da binlerce kez söylesem duyduğum bu minneti ve değeri tarif etmem çok zor. Hayatım boyunca bana öyle bir ışık oldun ki kattığın bu aydınlıktan dolayı hiçbir zaman karanlık yollara sapmadım. Senin şefkatin, merhametin o kadar büyük ki beni annelik dışında, içinde mutluluk ve barış dolmuş kocaman bir dünyayla tanıştırdın. Evet biliyorum yeri geldi benim için çok şeyden vazgeçtin, benim mutluluğum için kendi mutluluğundan ödün verdin. Ne kadar teşekkür etsem vefa borcumu ödeyemem. Biliyorum ki zaten sen karşılıksız sevmenin en büyük örneği değil misin? Annelikte bu değil mi zaten..

Şu yaşıma kadar benim nazımı bir tek sen çektin. Ettiğim sitemleri gözlerinde büyümemi bekleyen bir sabırla, gönüllü bir sevgiyle karşıladın. Bana kalbimle sevmeyi sen öğrettin. Duygusuz hisler kervanına katılmamı sen engelledin. Sen ki benim meleğim yaşama sebebim beni nasılda sevdin. Her defasında o şefkat kokan ellerinle kapladın yüzümü. Evet annelik üç heceden oluşuyor belki ama ona anlam kazandıran sen. Kelimelerin bile kifayetsiz kalacağı değerdesin.

Canım annem, umarım bana gösterdiğin bu güzel sevgi ve şefkat karşısında bende sana iyi ki dedirtmişimdir. Tek dileğim bunca zamandır yaptığım gibi seni hep gururlandırmak ve mutlu etmek. Bende olan değerin ve kıymetin hiçbir zaman bitmeyecek. Benim iyi yürekli, güzel gözlü annem bana bugünü daha kıymetli hale getirdiğin için  sonsuz teşekkür ederim ve bütün annelerle birlikte senin de  anneler gününü en içten ve samimi duygularımla kutlarım. Saygı ve minnetle…

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon: Birgül AYDIN Cumhuriyet Ortaokulu 7/C – Anne Sevgisini Anlat Konulu Kompozisyon – Yazı Yarışması İkincisi – Kaynak 1


2- Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon – Yazı

Anne Sevgisi

Kendimden bile sakındığım annem, sana sevgimi biraz olsun anlatabilmek için yazıyorum bu satırları. Küçücük ellerim yanlış yazarım korkusuyla terliyor birazcık. Ama senin için değer anneciğim. Sen her şeye değersin. Senin benim için ne anlama geldiğini açıklamak istiyorum biraz.

Anneler, bizim ne olursa olsun iyiliğimizi isteyen kişiler… Onlar bizim için yeri gelir o güzel ellerine pansumanı alıp doktor olurlar, yeri gelir o güzel saçlarına aşçı külahını takıp aşçı. Ama sen anne… Sen ayrısın benim gözümde. Belki bembeyaz kanadı olan o melek, belki de kalbimde hiç solmayan çiçek.

Anneciğim sen benim için sadece bunlardan ibaret değilsin. Anne denince aklıma gelenler say say bitmez. İlkbaharda yeni çiçek açmış bir ağaç, masallardaki güzelliğiyle tüm başları döndüren o prenses… Bir kağıda anne yazınca silgi bile silemez ya da senin için çarpan kalbim buna izin vermez.

Sen yanımda olmayınca dünya durur benim için, anlamsız gelir her şey. Düşündüğüm tek şey sen ve seninle yaşadığımız mutlu, huzurlu anılarımız olur. Ama böyle bir şeyin olması mümkün değil. Çünkü silginin kağıttan ismini silemediği gibi seni kalbimden silemem. Hep yanımda olursun. Dizlerine kıvrılıp yattığımda dizinin sıcaklığı kalbimi ısıtır ya, ben senin dizine yatamam belki o an ama sen yine de ısıtırsın böyle kalbimi.

Saçımı sevdiğin zaman bakarım sana masum masum, gülersin ya bembeyaz dişlerinle narçiçeği dudaklarının arasından… İşte anne ben bunları unutamam. Kızıyorsun ya bana; küçükken anlamazdan, ağlardım yanında. Ama artık anlıyorum. İyiliğim için yapıyormuşsun. Kızıyordum minicikken sana; işe gidiyorsun, benimle ilgilenmiyorsun diye. Ama artık anlıyorum. Benim için yapıyormuşsun, benim için çalışıyormuşsun. Sen her şeyi benim iyiliğim için yapıyormuşsun.

Sana verdiğim değeri bu cümlelerle açıklayabildim. Yetmedi bana, içimdeki sevgime. Sana sevdiğimi söylerken kelimeler yetmiyor, kalbim ne diyeceğini bilemiyor ve ağzımdan sadece şu sözler çıkabiliyor: “Seni seviyorum.” Ama biliyorum anneciğim ben ne zaman sana “Seni seviyorum.” desem, aklımdan geçen her şeyi anlıyorsun. Çünkü sen benim annemsin. O halde bir kez daha söylemek istiyorum anneciğim. SENİ SEVİYORUM.

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon: Ecrin BAŞ Aden Koleji Orta Okulu –  5.Sınıf – Anne Sevgisini Anlat Konulu Kompozisyon – Yazı Yarışması Üçüncüsü – Kaynak 2


3- Anneler Günü İle İlgili Kompozisyon – Yazı

Canım Annem,

Birisi bana “Annen nasıl biri? ” sorusunu sorduğunda binlerce anı gelir aklıma. İlk adımımı attığımda, sen oradaydın. Yüzünde bir gülümseme kollarını açmış karşımda beni izliyordun. Hep benimleydin, hep benim yanımda oldun. Sen benim için dünyanın en iyi annesi oldun hep.

Sabahın köründe uyanıp çalışmaya başlardın. Hatta işe gitmeden önce benim okula gidebilmem için kahvaltımı hazırlar, saçlarımı yapar ve en güzel kıyafetlerimi giydirirdin. Yoğun ve yorucu bir gün geçirdikten sonra bile benimle ilgilenmeye çok zaman ayırırdın. Bana harfleri, şekilleri ve sayıları, resim yapmayı sen öğrettin. Birlikte harika oyunlar oynardık şimdi anlıyorum ki oynarken öğretiyormuşsun hep.

Düşüp yaralandığım zaman o kondurduğun öpücükler sanki bir ilaç gibi hemen hissettiğim acıyı dindirdi. Sana baktığımda, “İyi ki benim annemsin” diyorum. Ve büyüdüğümde senin gibi olmaktan gurur duyacağım. Benim sevgi dolu şefkatli süper annem.

Anneler Günü Yazısı Kısa: Berrin Bayu – Atatürk Ortaokulu-Tire/İzmir – Kaynak 3:  – Anneler Günü ile İlgili Kompozisyon Kısa


4- Anneler Günü Yazısı

Annem, canımın diğer yarısı, benden önce benim hissettiklerimi hisseden güzel kadın;

Bugün anneler günü, sana karantinadan dolayı sokağa çıkamadığım için hediye alamadım. “En güzel hediye sensin.” Dediğini duyar gibiyim. Biliyorum ama yine de çok üzgünüm. Oysa para da biriktirmiştim. Çalışma masamda bunları düşünürken bana yedi yıl önce doğum günümde yazdığın not gözüme ilişti. “Bugün dünyaya gelişinin yedinci yılıydı. Ne çabuk büyüdün. Daha dün gibi seni kucağıma alışım, o zeytin gözlerinle gözlerime bakışın.” Hatırladın mı? Annem işte ben de sana bu satırları yazıyorum, yazma kabiliyetimi kimden aldıysam artık.

Seni seviyorum annem ve bu sözcüğü gerçekten içimden gelerek söylüyorum. Hani sen hep dersin ya “Sen benim kabul edilmiş en güzel duamsın” diye. İyi ki Rabbim duanı kabul etmiş beni sana yazmış. Senin kızın olarak dünyaya zeytin gözlerimi açmışım. Senin kokunu duymuşum, bana sımsıkı sarılmanı hissetmişim Annem benim gülüşüne hayran olduğum kadın, 14 yaşımdayım; günler, yıllar nasıl çabuk geçti değil mi? İlkokul birinci sınıftayken öğretmenimiz anneler günü programı yapmıştı. Ben şiir okumuştum sonra sana karanfil vermiştim hatırladın mı. sen ağlamıştın, bana sımsıkı sarılmıştın. O gün için bunu hiç anlamamıştın. Oysaki şimdi büyüdükçe duygularım da büyüyor. LGS ‘de güzel bir okul kazanır mıyım bilmiyorum ama inşallah kazanırsam hem sevineceğim hem de üzüleceğim demek ki insan mutluyken de ağlayabiliyormuş senin yaptığın gibi. Ama sen hep ne dersin “Ağlamak insan işidir.”Şuan gözlerinden yaşlar aktığı hissedebiliyorum biliyor musun? Küçükken, okula geldiğinde, seni görünce içim rahatlardı seni özlerdim, günler çok uzun gelirdi, eve gelmek, seninle oyunlar oynamak isterdim. Şimdi ise zaman nasıl çabuk geçiyor değil mi? Sana sarılmak dünyanın en güzel duygusu. Sen benim negatifliğimi alıyorsun. İyi ki varsın annem

Sen her zaman ilk önce iyi bir insan olmalısın dersin. Bunun tohumlarını da bana attığın için tefekkür ederim Aslında bugüne kadar bana yaptıklarınla öğretip, gösterdiğin her şey için teşekkür ederim. Hani sen hep dersin ya “Yaptığın bana öğrendiğin kendine.” diye, aslında yaptığım da kendime öğrendiğim de. Bana bir köpeğe sarılmanın, küçük bir kedinin mırıltısını dinlemenin, penceremin önüne koyduğum yemleri kuşların yemesinin verdiği güzel duyguyu yaşattığın için teşekkür ederim.. Sana verdiğim boş ayakkabı kutusunu öpücüklerimle doldurmuştum o kutuyu hala sakladığın için teşekkürler. Her şey için teşekkürler. Anneler günün kutlu olsun:

SANA SARILMAK DÜNYANIN EN GÜZEL DUYGUSU.HADİ GEL SARILALIM ANNEM.

Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon: Ceyda YILMAZ- Batı Kolej Ortaokulu 8. Sınıf – Anne Sevgisini Anlat Konulu Kompozisyon – Yazı Yarışması Birincisi – Kaynak 4:  – Anneye Yazılmış Duygusal Yazılar

Anneler Günü Yazısı UzunAnneler Günün Kutlu Olsun Yazısı konu başlığı hakkında yorumlarınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


5- Anne İle İlgili Kompozisyon – Yazı Kısa

Anne Sevgisi

Annemiz bizi dokuz ay karnında taşımış, bizi dünyaya getirmiş hakkını asla ödeyemeyeceğimiz tek varlıktır.

Bir anne ne kadar çok çocuğu olursa olsun hepsini ayrı ayrı sever, hepsiyle tek tek ilgilenir. Hepsinin sevinçlerine ve üzüntülerine ortak olur. Çünkü anne sevgisi sonsuzdur, asla tükenmez. Annemiz bizi karşılıksız sever. Ne yaparsak yapalım hatalarımızı affeder, merhametiyle bizi kucaklar. Dünyada en çok değer vermemiz ve saygı göstermemiz gereken kişi annemizdir.

Biz de bu kutsal varlığı yani annemizi karşılıksız sevmeliyiz. Kaç yaşında olursak olalım annelerimize  olan sevgi, saygı ve hürmetimizi eksik etmemeliyiz.

Anne Yazısı: Kaynak 5:  – Anne Yazıları


6- Anneye Doğum Günü Yazısı

Anneciğim, sen benim en değerli varlığım. Kimseyle paylaşamayacağım gizli hazinemsin. Senin bir bakışın, bir gülüşün, bir tek sözün tüm dünyaya bedeldir benim için. Gecem  gündüzüm seninle anlam kazanır. Bedenim, ruhum senin varlığın ile huzur bulur.

Sen benim koruyucu meleğim, yolumu aydınlatan kuzey yıldızım, dünyama renk katan hayat ışığımsın. İçimi ısıtan yaşam enerjim, koruyucu meleğimsin. Senin sevgin o kadar büyük ki sözlerle ifade edemiyorum. Seni canımla, kalbimle, ruhumla seviyorum. Bu hayattaki en büyük kahramanım, tek idolümsün.

Doğum günün kutlu olsun biricik annem, iyi ki doğdun yaşam pınarım. Hep beraber nice mutlu yıllarımız olsun. Seni her geçen gün katlanan bir aşkla seviyorum. Birlikte nice mutlu, huzurlu yıllar diliyorum, canım annem…

Anneye Doğum Günü İle İlgili Kompozisyon – Yazı: Yazan: S.A Konyaaltı/Antalya – Anneye doğum günü mesajları – sözleri

Anneye Güzel Sözler Uzun Duygusal ve Anneye Doğum Günü ile ilgili yazı başlığı hakkında fikirlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


7- Anne Sevgisi İle İlgili Kompozisyon Örneği

Anne Sevgisi

Elleri öpülesi fedakar annelerimiz. Canımız acıdığında “Anne” diye sayıkladığımız analarımız. Hastalandığımızda sabahlara kadar baş ucumuzda bekleyen, yemeyen yediren, giymeyen giydiren yüce varlıklar.

Allah’ın kadınlara doğuştan bahşettiği bir duygudur analık. şarkıda olduğu gibi; “Kimse anne gibi sevemez, koruyamaz, pamuklara saramaz”. Evlatlar olarak ne yapsak onların hakkını ödeyemeyiz. Onları hep sevelim, sayalım, el üstünde tutalım.

Annelerimize bir öf bile demeyelim. Annelerimizin değerini, bizim için varlığının önemini onlar bizimle beraberken bilelim. Unutmayalım! “Cennet annelerin ayakları altındadır”. Bütün annelerin ellerinden öperim.

Annem Yazıları: Kaynak 6 – Anne İle İlgili Metin -Düşünce Yazısı – Denemeler


8- Anne Sevgisi İle İlgili Yazı Örneği

Anne Sevgisi

Kim bilir belki de Allah dünyayı anneler yavrularını sevsinler diye yaratmıştır. Eğer dünyada anneler yavrularını korumasaydı, dünyada canlılar olmazdı. Bir anne yavrusunu karşılıksız ve hiçbir şey beklemeden sever. Sadece insanlar değil, bütün canlılar yavrularını şefkatle ve merhametle korur.

Eğer anne sevgisi olmasaydı dünyada insan nesli de olmazdı. İnsan yavrusu dünyanın en savunmasız canlısıdır. Bu muhtaçlık yıllarca devam eder. Eğer anne sevgisi olmasaydı, insanlar uzun süren savunmasız çocukluk dönemlerini atlatamadan hayatları son bulurdu. Anneler kendi rahatlarını düşünmeden, gecesini gündüzüne katarak bıkmadan, usanmadan çocukları için çalışırlar. Bir anne, çocuğu için hiç düşünmeden canını tehlikeye atabilir. Böylesi bir fedakarlık örneğini sadece anneler yapabilir. Annelere bütün bunları yaptıran anne sevgisidir.

Anne sevgisi dünyada ki sevgilerin en büyüğüdür. Annelerin sevgileri ile çocukları için yapamayacakları hiçbir fedakarlık yoktur. Sonuç olarak diyebiliriz ki, “Kim bilir belki de Allah dünyayı anneler yavrularını sevsinler diye yaratmıştır.”

Annem Yazıları: Kaynak 7 – Anne Sevgisi Hakkında Kompozisyon  -Yazı

Anne hakkında kompozisyon – yazı başlığı hakkında fikirleriniz yorumlar kısmında bizim ile paylaşabilirsiniz.


9- Anneye Sevgi Konulu Kompozisyon- Yazı

Annem

Anne, sadece bizi dokuz ay karnında taşıyıp, dünyaya getiren değildir. Anne yavrusuna kutsal bir sevgiyle bağlıdır, onu kimsenin sevemeyeceği kadar sever.

Bizi bu kadar seven, bu kadar koruyan annelerimizi her zaman hatırlamalı, onların bizim için ne kadar değerli olduklarını her fırsatta söylemeli ve hareketlerimizle, davranışlarımızla onlara karşı olan sevgimizi göstermeliyiz.

Karanlığımızı aydınlatan, o saf, masum ışığın adı “anne”, “anneliktir”. Annelerimizi üzmemeli, onların kıymetini bilmeliyiz. Ne annelerimiz bizlersiz olabilir ne de biz onlarsız olabiliriz. Hayattaki en değerli varlıklarımızdan bir tanesi belki de en değerlisi annemizdir. Değerini bilelim…

Canım Annem Konulu Kompozisyon – Yazı: Kaynak 8:  – Benim Annem Konulu Kompozisyon – Yazı

Canım Annem Yazısı Hakkında görüşlerinizi yorumlar kısmından yazabilirsiniz.


10- Anne Konulu Kompozisyon – Yazı

Annelerin Değeri

Anneler bu dünyadaki  en iyi insanlardır. Annelerimize çok saygı göstermeliyiz. Onları çok sevip korumalıyız. Onlara her konuda yardımcı olmalıyız ve annelerimizin kıymetini bilmeliyiz. Annelerimiz bize yaptıkları iyiliklerden dolayı bizlerden hiçbir şey beklemezler. Çünkü annelerimiz çok merhametlidir. “Cennet onların ayakları altındadır” sözü boşuna söylenmemiştir.

Öyle çocuklar vardır ki anneleri onları o kadar iyi yetiştirmelerine rağmen çok olumsuz yetişirler. Annelerine hiçbir saygı, sevgi göstermezler. Annelerin kıymetini hiç bilmezler.

Anneler çocuklarını dokuz ay karnında taşır. Çocuklarına çok önem verirler. Zararlı gıdalar yememeye çalışırlar. En sağlıklı besinleri yiyerek bebeklerini sağlıklı yetiştirirler. Bizler ne kadar çok zorluk çıkarsalarda anneler bir çıtını çıkarmazlar.

Okul çağından önceki çocukların en iyi sırdaşları emin olun anneleridir. Çünkü çocuklar bilmedikleri ve merak ettikleri her şeyi annelerine sorarlar. Anneler tatlı dille cevaplandırarak çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlar.

Çocuklara hiç kimse ne anneler kadar ne özen gösterebilir ne de değer verebilir. Anneler çok yufka yüreklidir. Bize birşey olduğunda hemen sorunu çözmek için çalışıp çabalarlar. Çözüme ulaşana kadar asla ama asla pes etmezler.

Annelerin hakları asla ödenmez. Bir hadis vardır. “Anneler of bile demeyin.” Bu hadis açık açık her şeyi anlatır…

Anne

Anne başa taç imiş,
Her derde ilaç imiş,
Çocuk pir olsa da,
Anaya muhtaç imiş.

Annelik Konulu Kompozisyon Yazı: Kaynak 9: – Annelik ile İlgili Kompozisyon – Yazı


Anne ile ilgili kompozisyon- Anne yazı ile ilgili olumlu olumsuz düşüncelerini yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynaklar:

Kaynak 1: https://www.kesan.bel.tr/haberler/anneler-gunu-yarismalarinda-dereceye-girenler-belli-oldu.html

Kaynak 2: https://www.kesan.bel.tr/haberler/anneler-gunu-yarismalarinda-dereceye-girenler-belli-oldu.html

Kaynak 3: http://tireataturk.meb.k12.tr/tema/dosyadetay.php?KATEGORINO=216722&git=2

Kaynak 4: https://www.kesan.bel.tr/haberler/anneler-gunu-yarismalarinda-dereceye-girenler-belli-oldu.html

Kaynak 5: AFYONKARAHİSAR İLİ -MERKEZ HOCA AHMET YESEVİ İLKÖĞRETİM OKULU BEŞİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YAZILI ANLATIM BECERİLERİ – Öğrenci 6
Yalçın CAN – Yüksek Lisans Tezi -Danışman: Yard. Doç. Dr. Mahmut BABACAN – Temmuz, 2009 – Afyonkarahisar – https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp

Kaynak 6: AFYONKARAHİSAR İLİ -MERKEZ HOCA AHMET YESEVİ İLKÖĞRETİM OKULU BEŞİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YAZILI ANLATIM BECERİLERİ – Öğrenci 18
Yalçın CAN – Yüksek Lisans Tezi -Danışman: Yard. Doç. Dr. Mahmut BABACAN – Temmuz, 2009 – Afyonkarahisar – https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp

Kaynak 7: AFYONKARAHİSAR İLİ -MERKEZ HOCA AHMET YESEVİ İLKÖĞRETİM OKULU BEŞİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YAZILI ANLATIM BECERİLERİ – Öğrenci 25
Yalçın CAN – Yüksek Lisans Tezi -Danışman: Yard. Doç. Dr. Mahmut BABACAN – Temmuz, 2009 – Afyonkarahisar – https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp

Kaynak 8: AFYONKARAHİSAR İLİ -MERKEZ HOCA AHMET YESEVİ İLKÖĞRETİM OKULU BEŞİNCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNİN YAZILI ANLATIM BECERİLERİ – Öğrenci 38
Yalçın CAN – Yüksek Lisans Tezi -Danışman: Yard. Doç. Dr. Mahmut BABACAN – Temmuz, 2009 – Afyonkarahisar – https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp

Kaynaj 9: https://eodev.com/gorev/11178049

Kaynak 10: https://www.facebook.com/MuhtesemHikayeler/photos/bir-zamanlar-d%C3%BCnyaya-gelmeye-haz%C4%B1rlanan-bir-bebek-varm%C4%B1%C5%9F-bir-g%C3%BCn-allaha-sormu%C5%9Fal/621014431302879


anne-sevgisi-ile-ilgili-yazıanne-yazıanneler-günü-ile-ilgili-kompozisyon

anneye-doğum-günü-mesajları-sözleri

anne-konulu-kompozisyon

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*