Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon

tatlı-dil-yılanı-deliğinden-çıkarır-kompozisyon

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır kompozisyon başlığında atasözünü açıklayan iki ayrı yazı ele alacağız.

Kompozisyonlara başlamadan, öncelikle bu atasözünün tam olarak karşılığını anlayabilmek için; Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Atasözü ve Anlamı yazımızı okumanız faydalı olacaktır.

Konu: “Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır ile ilgili kompozisyon”


Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Kompozisyon Örneği 1

Kompozisyon Başlığı: Doğru Üslubun Önemi

İnsani ilişkilerde gönül bağı kurabilmek , insanların kalbine dokunabilmek çok önemli bir noktadır.Bu bağı kurabilmenin yolu da, güzel bir üslup, doğru zamanda doğru  şekilde söylenmiş sözler ve karşımızdaki insanlara sıcak bir şekilde yaklaşmaktan geçer.

Günlük yaşantımızda bir çok zorluk ile karşılaşırız. Sürekli bir mücadele içinde oluruz. Bu zorluklar ile mücadele ederken çok çalışıp çabalamamız gerekir. Böyle bir koşuşturmanın içinde doğal olarak stres ve sinir seviyemiz artar. Çevremize karşı daha duyarsız, kaba hatta kırıcı olabiliriz. Etrafımızdaki insanları davranış ve konuşmalarımız ile istemesek bile kırabiliriz.

Örneğin, gün içinde yaşadığımız stres ve sıkıntıları evimize taşır. Bütün günün stresini ailemizden çıkartmaya çalışırız. Onlarda bize karşı sert bir tavır sergiler. Böylece birbirimizi sözlerimiz ve davranışlarımız ile üzmeye başlarız. Ailemiz ile ilişkimiz kopma noktasına gelir.Hatamızı fark edip güler bir yüz, tatlı ve gönül alıcı sözler söylersek  ailemizin bize karşı daha yumuşak, daha sahiplenici bir üslupla yaklaşırlar. Sorunlarımızın çözümü için bize yardımcı olmaya çalışırlar.

İyi bir yaklaşım, doğru şekilde söylenen sözler ile her türlü sorunumuzu çözebilir. İnsanlar sinirli veya huysuz olabilirler ancak doğru şekilde iletişim kurunca, sinirlerinin geçtiğini ve anlayışlı bir bireye dönüştüğünü görürüz.

Çevremiz ile güzel bir ilişki kurabilmenin, insanlar tarafından sevilmenin en basit ve etkili yolu insanların hoşuna giden, etkileyici, gönül alıcı ve içten bir üsluba sahip olmaktan geçer. Hepimizin kalbini yumuşatan, bizleri ikna eden en kolay yol tatlı dildir.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır kompozisyon başlığı ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Atasözünü Açıklayan Bir Yazı  Örneği 2

Konu: Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır ile ilgili kompozisyon

Kompozisyon Başlığı: Kalbin Anahtarı

Güzel bir konuşma, kalbimizi ısıtan sözler, yapıcı konuşmalar herkesi etkiler. Karşımızdaki insana saygı duymamızı, düşüncelerine daha çok önem vermemizi sağlar. Fikirlerine daha olumlu yaklaşmamıza yardımcı olur.İkna olmamızı kolaylaştırır. İnsanlar ile uyum içinde çalışmamızı sağlar, başarı şansımızı arttırır.

İnsanlar ile aramızda pozitif bir ilişki kurar isek çevremizi etkiler, onlarında hal ve hareketlerinin yumuşamasını sağlar.Çevremizdeki sert ve anlaşması zor insanları da etkileyebiliriz.

İnsanlar ile ilişkilerimizi saygı, sevgi, hoşgörü çerçevesi içinde davranır isek anlaşması en zor, çevresine karşı en mesafeli insanlarla bile aramızda bir bağ kurabiliriz. İnsanları inadı kırılır, anlaşabileceğimiz bir hale gelirler. İnsanı hem pozitif anlamda hemde negatif anlamda etkileyen sözlerimiz ve düşüncelerimizi nasıl ifade ettiğimizdir.

Anlaşamadığımız farklı fikirlere sahip olduğumuz kişilere karşı sert, kırıcı bir tavır sergilememeliyiz. Bu şekilde sadece fikir ayrılığımızın daha da derinleşmesine ve aramızdaki ilişkisinin kopmasına sebep olur. İnsanlar hoşlarına gitmeyen davranışlara, hoşumuza gitmeyecek şekilde karşılık verirler. Bir anda birbirimize karşı kaba ve kırıcı bir üslup  ile davranırız.Kötü ve sert sözler kalbimizi kırar, bizi sevdiklerimize, bizi de sevdiklerimizi bize düşman eder.

Ancak sakin ve etkili bir şekilde kendi görüşlerimizi anlatıp, karşımızdaki insanın bizim hakkındaki düşüncelerinin değişmesini sağlayıp, daha sağlıklı bir şekilde karar vermelerini ve ikna olmalarını sağlar.

Kalbimiz bizim en hassas noktamızdır. Kalbin anahtarı da davranışlarımız, sözlerimizdir. Her zaman güzel sözler söylemeli, gülümsemeyi yüzümüzden eksik etmemeliyiz. Tatlı dil ve güler bir yüz bütün kapıları bize açar. Hayatımızdaki başarı şansını arttır. Bizi çevremiz tarafından sevilen ve saygı duyulan biri yapar.


Sizde tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözünü açıklayan bir yazı veya kompozisyonunuzu yorumlar kısmında paylaşın yayınlayalım.

Bu atasözü ile ilgili bir diğer yazımıza ise aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır Hikayesi

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır ile ilgili kompozisyon ve tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır atasözü kompozisyon yazılarımız hakkındaki görüşlerinizi ve önerilerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşarak, yazımızı geliştirmemize yardımcı olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*